Jaunumi

charity 3602704.jpeg

2024. gada 22. februārī

Vīrieti, tu vari dzīvot ilgāk!

Pieminot savus draugus Valteru Frīdenbergu, Pēteri Medeni, kuri nu jau vairāk kā piecus gadus aizgājuši vīriešu slimību dēļ, tāpat Juri Kulakovu, turpinot savu darbību, vairāku NVO apvienība, biedrība Alianse Vīriešu Veselībai 2024.gadu simboliski pasludina kā Vīriešu Veselības Gadu, iekļaujot kopējā darbā un aicinot pievienoties vēl citas organizācijas, to valžu locekļus, kuriem pamatmērķis: veicināt vīriešu veselības labbūtību gan mentālā, gan fiziskā nozīmē, lai palielinātu sabiedrības dzīvildzi, tai skaitā, vīriešu sabiedrības daļas dzīvildzi (2022. gadā paredzamais mūža ilgums vīriešiem bija 69,4 gadi, bet sievietēm – 79,3 gadi).

Organizāciju apvienība Alianse Vīriešu Veselībai šogad plānojusi gan lielākus pasākumus, gan turpina ikdienas mentoringa palīdzību jebkuram vīrietim - popularizējot gan veselības profilakses nozīmību reizi gadā, gan palīglīdzekļu vajadzību pārslimojušiem vīriešiem, gan regulāru Pašpalīdzības atbalsta grupu darbību, kuru viens no pamatprincipiem ir konfidencialitāte.

www.viriesuveselibai.lv ir informatīvā platforma visu vecumu Latvijas vīriešiem. Sabiedrības iniciatīva, kuras mērķis - veicināt vīriešu gan garīgo/mentālo/psihoemocionālo/psihisko, gan fizisko veselību, lai palielinātu sabiedrības dzīvildzi, tai skaitā, vīriešu sabiedrības daļas dzīvildzi (tagad vidēji 10 gadus mazāka kā sievietēm 69-79). Mūsu NVO darbību jomās ir dažādu vecumu, paaudžu vīrieši - ne tikai pēc sešdesmit, bet arī pirms/pēc 40, vai ātrāk, arī pusaudži.

Latvijā katru gadu zēnu piedzimst vairāk nekā meiteņu. Vīriešu skaits ir lielāks nekā sieviešu vidēji līdz 35 – 40 gadu vecumu grupai. Vēlāk sieviešu īpatsvars strauji palielinās, jo sieviešu paredzamais mūža ilgums ir lielāks nekā vīriešu – vīrieši neseko līdzi savai ķermeņa veselībai. 2023.gadā valstī ir ap 872000 vīriešu, 1011000 sieviešu, kopā ap 1883000 iedzīvotāju, valstī vīriešu – 46,5 procenti. 

arms around-3574596.jpeg

2019. gada 3. novembrī

Katram vecim reizi gadā vajag tehnisko apskati.

To, ka viņam ir prostatas vēzis, Ērika Mikelšteina tētis no saviem puikām noslēpa. Ēriks ar brāli to atklāja salīdzinoši nesen, tāpēc sekoja līdzi savai veselībai. Vēzis tiešām izrādījās mantots.

Ēriks pastāstīja, ka cītīgi sekoja PSA (prostatas specifiskā antigēna) marķierim savā asinsainā. Viņu nomāc tas, ka tik maz vīriešu iet pārbaudīt savu veselību.

"Tu mašīnu ved katru gadu uz CSDD, uz tehnisko [apskati]. Vīrietim vajadzētu katru gadu aiziet uz tehnisko pie ārsta," uzsvēra Ēriks.

Viņš arī uzskata, ka galvenais ir neko neslēpt no ģimenes.

Projektā "Diagnoze - vēzis" esam analizējuši saslimstību ar prostatas vēzi un tā ārstēšanu. Pērn Latvijā tikai katrs ceturtais vīrietis no tiem, kam to vajadzētu darīt, veicis PSA testus, lai sekotu līdzi savai veselībai un agrīni diagnosticētu prostatas vēzi. Speciālisti norāda – par sevi nerūpēties līdz brīdim, kamēr nekas nesāp, nereti ir pārprasta vīrišķība.

Lasīt vairāk: LSM

foundation%201.jpeg

2018. gada 18. septembrī

Ar īpašas alianses izveidi mudina pievērst uzmanību vīriešu veselībai

Lai Latvijā vairāk pievērstu uzmanību vīriešu veselībai, izveidota nevalstiskā organizācija “Alianse vīriešu veselībai”, kura vēlas panākt to, lai katram Latvijas vīrietim pa pastu tiktu izsūtītas valsts informatīvās vēstules par regulārām veselības pārbaudēm, arī audzēja pārbaudēm, līdzīgi kā tas ir sievietēm par krūts un dzemdes kakla vēža skrīningu.

Alianse aicina vairāk pievērst uzmanību dažādu slimību laicīgai novēršanai, tai skaitā sirds un asinsvadu slimību, dažādu audzēju (vēžu) slimībām, tostarp prostatas vēzim, mugurkaula slimībai, depresijai, demencei, Pārkinsona slimībai.

Lasīt vairāk: LSM

foundation%201.jpeg

September 19, 2018

New group wants annual health check for men

One of the Alianse Vīriešu Veselībai’s (Alliance for Men's Health, AVV) first challenges is to ensure that every male in Latvia receives a letter by mail from the national health authorities about getting a regular health check-up, including a check for cancer, similar to that received by females about screening for breast and cervical cancer.

Read more: LSM