Par mums

Alianse Vīriešu Veselībai

2018. gada rudenī kā sabiedrības iniciatīva izveidojusies Alianse Vīriešu Veselībai (AVV), apvienojot vairākas organizācijas. MĒS, Vairāku NVO apvienība, biedrība Alianse Vīriešu Veselībai 2024. gadu SIMBOLISKI iezīmējam kā Vīriešu Veselības Gadu, iekļaujot kopējā darbā un aicinot pievienoties vēl citas organizācijas, kurām pamatmērķis: veicināt vīriešu veselības labbūtību gan mentālā, gan fiziskā nozīmē, lai palielinātu sabiedrības dzīvildzi, tai skaitā, vīriešu sabiedrības daļas dzīvildzi. Tikai kopdarbā var būt labs rezultāts. Pamatprincips: "Vīrietis sākas tad, kad viņš kļūst pazemīgs un ir spējīgs lūgt palīdzību." "Mūsu mērķis viens - labāki vīrieši!" Un ŠO MĒRĶI mēs sasniedzam un realizējam dažādos, plašos veidos - gan palīdzot ikdienā novados vīriešiem, viņu tuviniekiem, norādot labāko izveseļošanos ceļu pie ārstiem, gan ilgstoši jau strādājam Pašpalīdzības atbalsta grupās, gan veicot sevis apzināšanās darbu. Piemēram, Vīru grupās, tāpat iekļauti MensShed jeb Vīriešu Patvērums principi - kopienā balstītas, nekomerciālas organizācijas, kas ir atvērtas visiem vīriešiem - uzlabo savu biedru veselību un labklājību, sniedzot viņiem drošu vietu, kur draudzēties, dalīties jēgpilnās aktivitātēs, sarunāties un piekļūt informācijai un resursiem par veselību.

Alianse min arī citus mērķus un izvirzītos uzdevumus, kuri valsts līmenī skar vīriešu, gan fiziskās, gan garīgās veselības, arī visas sabiedrības veselības saglabāšanu un veicināšanu. AVV aicina vairāk pievērst uzmanības dažādu slimību laicīgai novēršanai, tai skaitā, uzmanību sirds un asinsvadu slimību, dažādu audzēju (vēžu) slimību lietām-prostatas vēzim, sēklinieku vēzim u.c., mugurkaula slimību, depresijas slimības, demences, pārkinsona u.c. slimību lietām. 

Pamatmērķis cilvēka veselības veicināšanas un saglabāšanas jomā - vismaz reizi gadā katram jāiet pie sava ģimenes ārsta, lai bezmaksas (valsts apmaksā) profilaktiski pārbaudītu savu veselību (tiek izmērīts asinsspiediens un pulss, izklausīta sirds darbība un plaušas, iztaustīts vēders un limfmezgli, veikta krūšu apskate un novērtēts vairogdziedzeris), sasniedzot riska grupas gadus – no 40, 45 gadiem un uz augšu – vismaz reizi gadā katram vīrietim jāiet arī pie sava vīriešu ārsta.

placeholder image
placeholder image
placeholder image
placeholder image